شناسنامه کتاب
عنوان اصلی:
astronomers Through Time
نویسنده:
lisa Greathouse, Gina Dal Fuoco, Connie jankowski
لیزایی گریت هاوس, کانی یانکوسکی, جینا دال فوکو
برگردان:
سلیمان فرهادیان, حسن سالاری
پدیدآورندگان:
حسن سالاری
سلیمان فرهادیان
لیزایی گریت هاوس
کانی یانکوسکی
جینا دال فوکو
ناشر:
نوای مدرسه
ناشران:
نوای مدرسه
سال نشر:
۱۳۹۳

نگارنده:
گروه علوم شورای کتاب کودک

 مجموعه ۵ جلدی اخترشناسی و فضا شامل منظومه خورشیدی، تاریخ اختر شناسی، کاوش در فضا، اخترشناسان و تلسکوپ ها، فضاپیمایی به نام زمین مخاطب را با مفاهیم بنیادی دانش اختر شناسی، خورشید و سیاره های منظومه شمسی، زمین و راه های حفاظت از آن، تلسکوپ های زمینی و فضایی و دانشمندانی که آن ها را ساخته اند، کوشش های دانشمندان برای شناخت هر چه بیشتر کیهان و هم چنین اخترشناسان بزرگ جهان از روزگار باستان تاکنون که برای پیشرفت این علم گام برداشته اند آشنا می شوند.

از نکات مثبت این مجموعه می توان به معرفی دانشمندان و پژوهشگران ایرانی که برای پیشرفت این علم تلاش کرده اند اشاره کرد. دبیر می تواند از آن برای تشویق دانش آموزان به کار پژوهش استفاده کند. هم چنین طرح آزمایش و پرسش در کتاب مخاطب را به کار عملی تشویق می کند.

روش ارایه اطلاعات کتاب های این مجموعه مستقیم و عنوان بندی شده است که می توان از آن ها به صورت پرسش و پاسخ استفاده کرده ، به دانش مخاطب افزود. هم چنین به بهتر آموختن مفاهیم کتاب کمک کند.
زبان و بیان کتاب ساده و روان است. تصاویر عکس، نقاشی، رنگی و هماهنگ با متن هستند. عنوان کردن مسائل زیست محیطی از دیگر نکات مثبت این مجموعه است.


راهنما
دسته‌ها:
راهنمای ترویج خواندن
کتاب های کودک و نوجوان
ادبیات غیر داستانی
گروه بندی سنی:
معرفی کتاب‌های مناسب برای نوجوانان ۱۳ سال به بالا